Žatevní porod aneb "zemědělci všech zemí, spojme se a vyserme se příště na to!"

22. července 2015 v 23:28 | xyz |  Ze života vidlákova.
Je to tady zase. Žně.


Fáze, důvody a poznámky k tomuto vztekání se:

1. Sledování a dedukce počasí ("hele, na vychodě byly červánky, určitě bude pršet!"), litry krve, potu a slz a to všechno kvůli pár kubíkům zrna...pff.

2. Týdenní nahánění souseda s kombajnem, kterého spolu s vámi uhání půlka vesnice (ta druhá půlka uhání dalšího chudáka, který vlastní pojízdný kombajn), přičemž celý den v podstatě napjatě lelkujete, protože v okamžiku, kdy na vás soused přes plot zavolá, že jede na vaše pole, musíte být absolutně ready - tudíž nachystaný traktor s upravenou vlečkou, se zásobou pohonných hmot (nealko piva) pro vás i pro něj (nafta + náhradní voda do chladiče); jen naskočit.

3. Shon a stres "a henten tuten už má vymlácíno, to určitě začne pršet".

4. Neustálé otázky okolí - "a tobě jako ještě nemlátili?"

5. Imr vére se sami sebe ptáte: Kam s ním?!, především proto, že už v poledne máte přivezené 4 kubíky obilí, ačkoli vaše sýpka má objem 2 kubíky a nouzová úložiště dají dohromady sotva jeden další - a to vám chybí sklidit ještě 2 pole.

6. Na každé, KAŽDÉ cestě, kde není kam uhnout, bo z jedné strany je strouha a z druhé důkladně opečovávaný lán řepy, potkáte traktor. Oba samozřejmě velice spěcháte a ani jednomu z vás se nechce couvat. Řídíme se tedy heslem "kdo má silnější stroj, ten má i přednost".

7. V okamžiku, kdy už máte naložené obilí z posledního pole a chystáte se na sotva čtvrthodinovou cestu domů, začne padat rosa, což je samo o sobě dost pádný důvod k tommu pozvednout hlavu k obloze a zařvat si "fuck the world".

8. Každý prostor, kde máte jakkoli manipulovat se dvěma naloženými dvounápravovými vlečkami se záhadně (a zásadně) zmenší.

9. Podobným způsobem se zmenší i veškeré skladovací prostory, pročež musíte nádherné balíky slámy vyskládat na louce za barákem a trnout hrůzou, který závistivý spoluobčan vám je podpálí.

10. Spánek vám neruší neúnosné horko posledních dní, nýbrž jézéďácké JohnDeery a FearTraktory, které jezdí all day, all night. A žádnou poučkou z autoškoly "pro zmenšení hluku motoru snížíme co nejvíc otáčky" se neřídí - skoro bych řekla, že meziplyn dávají schválně na tomhle místě, ač by bohatě stačilo podřadit o 200m dál (rozuměj pod okny jiného občana naší spořádané vesničky - z cizího krev neteče).


Prosím, ať už je to za mnou. Ať ještě chvíli vydrží počasí, aby se to sfouklo co nejrychleji, protože člověk prý bez spánku vydrží jen 5 dní. Za chvíli snad začnu aj přesluhovat.

Nenávidím zemědělství a lituji, že jsem se kdysi dávno pro vyplnění volného času nepřihlásila raději na kurz vyšívání. Amen.
 


Komentáře

1 Angel Angel | E-mail | Web | 22. července 2015 v 23:43 | Reagovat

Článek mě pobavil, ale věřím, že realita je krutá, tak ti přeju, ať to už máš brzo za sebou =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama