Ivo Pelant - Hraběnky I.

19. července 2015 v 18:12 | xyz |  Úryvky z knih aneb pojďme se inspirovat.
Honza nainstaloval kamna a zatopil - ne proto, že by tu v té ratejně byla zima, ale protože si potřeboval ohřát vodu, aby se vykoupal. Pravda, mohl to zvládnout ráno u Stáni, ale nechtěl. Za žádnou cenu nechtěl ani zpátky tu pětistovku, kterou jí položil na stolek. Nechtěl nic vysvětlovat a hlavně nechtěl žádný vztah.
Teď se těšil, jak se namočí do horké lázně, a vůbec mu nevadilo, že sehnal jen staré necky ze skládky.
Jenže když si nejvíc hověl, ozval se zvenku povyk. Nejdřív tím vytřískaným oknem vklouzl dovnitř pes Šousták se slepicí v hubě - a vzápětí za ním vtrhla do vrat rozlícená Jarka s hráběmi v ruce.
Při pohledu na nahého chlapa v kouřících neckách utrpěla šok. V neckách a páře viděla nahý zatím akorát prase. Ne snad, že by byla panna; jenže těch pár milostných zážitků se vázalo spíš ke dvorku za hospodou či k rákosí u rybníka, vždycky přitom byla tma a nebyl čas na svlékání. A tak tam pár vteřin zkameněle stála, než s omluvami zase vycouvala.
Šousták s Honzou v neckách žádný problém neměl. Snad pochopil, že mu tady nebezpečí nehrozí, a tak i se slepicí zalezl do kouta, kde bojovně vrčel, aby dal najevo, že svou kořist nedá. Kromě toho tohle bylo jeho hájemství, on si to tady našel, když jeho pána odvezli do špitálu nebo když mu v několikadenní kocovině nedal nažrat.
Honza vylezl z vany, natáhl si trenýrky a zahnal psa do druhého kouta. Musel se smát, protože Šoustákovo místo bylo plné kostí, kelímků od všeho možného a vylízaných konzerv. Dokonce tu zbyl i velký hák, na jakých visí maso v řeznictví. Honza ho významně zvedl mezi prsty.
"Poslyš, to je tvoje práce... Koukám, že jsi taky slušnej recidivista..."
Oblékal se a přitom mluvil na psa. "Sorry, jestli jsem se ti nastěhoval do boudy, ale třeba se sem vejdem oba..."
Vytáhl si z igelitky paštikovou konzervu. "O tu drůbež se neboj, já mám svoje, hele, taky drůbeží, i když teda uznávám, že čerstvá strava je lepší."
Dívali se na sebe. Ten pes mu musel rozumět.
"My to teda žerem bez peří..."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama